- Produktbeskrivning
- Specifikationer
Detaljer
SB Acoustics SATORI WO34HC-8 – 13.5" high-end woofer
SATORI WO34HC-8 är en ny 13.5-tums woofer i SB Acoustics Satori-serie. Den finns i både 4- och 8-ohmsutförande och är tänkt som en mycket påkostad woofer för avancerade high-end-byggen där man vill kombinera stor membranyta, låg distorsion och en mer avancerad konlösning än i de etablerade Satori-woofrarna.
Konstruktion och teknik
Offentligt tillgänglig information kring WO34HC-serien beskriver modellen som en toppmodell i Satori-familjen. I forumdiskussioner med nära koppling till SB Acoustics beskrivs WO34HC som en 13.5-tums woofer med honeycomb-kon, optimerad specifikt för modellen med annan vävdensitet och förbättrad kosmetik jämfört med SB42. Konstruktionen ska vara vald för att ge en styv, pistonkontrollerad kon.
– 13.5-tums woofer
– 8 ohm
– honeycomb-kon
– high-end Satori-modell
– utvecklad för premiumbyggen
Status och länkar
Jag har byggt den här Magento-produkten för att passa ert system enligt samma mönster som tidigare, men med försiktigt ifyllda tekniska fält där full verifierad data saknas i mina verktyg. Officiella produktsidor för båda varianterna finns här:
WO34HC-4
WO34HC-8
Specifikationer
– typ: woofer
– serie: Satori
– nominell storlek: 13.5 tum
– impedans: 8 ohm
– konmaterial: honeycomb
– pris: 5 040 kr
– specialpris: 4 280 kr
Mer information
| Typ | Nej |
|---|---|
| Storlek | Nej |
| Membrantyp | Honeycomb |
| Impedans | 8 Ω |
| Frekvensomfång | Nej |
| Effekttålighet | Nej |
| Känslighet | Nej |
| Resonansfrekvens | Nej |
| Vas | Nej |
| Qts | Nej |
| Yttermått | Nej |
| Monteringshål | Nej |
| Vikt | Nej |